Aktualności


wsteczWstecz

ALMA SPEI - HOSPICJUM DOMOWE DLA DZIECI

2018-03-26

Istnieje po to, aby towarzyszyć dziecku w zmaganiach z nieuleczalną chorobą.

Misją hospicjum jest zapewnienie profesjonalnej, wszechstronnej, domowej opieki medycznej i zapewnienie Podopiecznym tyle normalnego życia, ile tylko da się wykrzesać, a Rodzicom i Rodzeństwu podarować bezcenny czas na miłość.

Hospicjum ALMA SPEI pomaga zapewnić nieuleczalnie chorym dzieciom profesjonalną opiekę medyczną, a także sprawia, że kiedy nie można już dołożyć dni do życia, to trzeba dołożyć życia do dni i spowodować, aby świat nieuleczalnie chorych dzieci nabrał kolorów i radości.

Hospicjum domowe jest formą opieki paliatywnej świadczonej w domu chorego, do którego dojeżdża zespół specjalistów.

Zajmuje się głównie pacjentami z chorobami układu nerwowego, wadami wrodzonymi, stanami rozpoczynającymi się w okresie okołoporodowym, chorobami metabolicznymi. Wbrew pozorom dzieci z chorobami nowotworowymi stanowią niewielki odsetek.
Opieka hospicjum domowego to dla ciężko i nieuleczalnie chorego dziecka często jedyna szansa na przebywania poza szpitalem. Mali pacjenci, aby móc funkcjonować w domu, potrzebują sprzętu medycznego i pomocy specjalistycznego zespołu.

Alma spei od 2008 r świadczy opiekę paliatywno-hospicyjną dzieciom z woj. małopolskiego w ich rodzinnych domach.

Towarzyszy rodzinom od momentu zdiagnozowania nieuleczalnej choroby dziecka, w codziennym zmaganiu się z jego chorobą, poprzez moment śmierci, aż po okres żałoby po stracie dziecka. Do tej pory ALMA SPEI objęło opieką ponad 140 dzieci.

Pacjentów Alma Spei odwiedza: lekarz (2 razy w miesiącu), pielęgniarka (2 razy w tygodniu), fizjoterapeuta (1 raz w tygodniu), psycholog (min.1 raz w miesiącu) i jeżeli rodzice wyrażą chęć, również ksiądz. Ponadto lekarz i pielęgniarka pełnią całodobowy dyżur przez 7 dni w tygodniu, aby w razie pojawienia się niepokojących objawów móc udzielić dziecku pomocy. Wszystkie zabiegi medyczne wykonywane są na najwyższej jakości sprzęcie.

Więcej informacji na temat ALMA SPEI : http://almaspei.pl/hospicjum-almaspei/#Opieka


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. Luborzyca 97, 32-010 Luborzyca

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji