Aktualności


wsteczWstecz

FUNDACJA POMOCY POSZKODOWANYM "RAZEM"

2018-03-15

Fundacja Pomocy Poszkodowanym „Razem” otworzyła w Krakowie Miejskie Centrum Informacji Wypadkowej.

Biuro MCIW otwarte jest dla mieszkańców Krakowa i okolic pod adresem:

31-514 Kraków, al. Beliny Prażmowskiego 49A/2 codziennie od poniedziałku do piątku w godz. 9.00 – 15.00.

Projekt uzyskał honorowe wsparcie Urzędu Miasta Krakowa – Kancelarii Prezydenta oraz zgodę na umieszczenie informacji o nim na portalu Magicznego Krakowa i w innych lokalnych mediach Małopolski (Gazeta Krakowska, Dziennik Polski, TVP Kraków – Kronika Krakowska, Krakowska Telewizja Internetowa, Gazeta Wyborcza, Radio Kraków, RMF, Radio Eska itp.). Projekt posiada także liczne rekomendacje, m.in. Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, IPA Kraków i Stowarzyszenia AlterEgo. Fundacja w swych działaniach na co dzień od wielu lat współpracuje z krakowską policją (np. przy akcji „Bezpieczna droga do szkoły” czy „Turnieju Wiedzy Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego”).

Z roku na rok obserwuje się (za Urzędem Statystycznym w Krakowie) coraz większą liczbę wypadków na małopolskich drogach – nasze województwo znajduje się w niechlubnej czołówce. Kolizja lub, co gorsza, wypadek to zdarzenie na tyle nagłe, że nie sposób mu czasem zapobiec. Niektórzy kierowcy nie zdają sobie sprawy z tego, że wypadek – jako zjawisko złożone – zależy od wielu czynników i jest kwestią sekund, jeżeli nie ułamków, z drugiej zaś strony poszkodowani w większości przypadków nie są świadomi swoich praw.

Nie wszystkim takim zdarzeniom da się zapobiec, lecz tym, których one dotknęły Fundacja wychodzi z pomocą.

Miejskie Centrum Informacji Wypadkowej to stałe biuro udzielające nieodpłatnej informacji i pomocy prawnej oraz pozaprawnej dla osób pokrzywdzonych: 1) zdarzeniem komunikacyjnym, 2) wypadkiem w pracy lub w rolnictwie, 3) przestępstwem bądź wykroczeniem, 4) błędem medycznym, 5) klęską żywiołową, 6) innymi nieszczęśliwymi zdarzeniami wywołującymi szkodę.

Konsultacji udzielają prawnicy Fundacji i osoby z nią współpracujące w zakresie psychologii, wiedzy rzeczoznawczej, poprawy bezpieczeństwa. Poradnictwo ma komplementarny i całościowy charakter pomocny w różnych aspektach życia poszkodowanego i pomaga mu zorientować się w jego sytuacji życiowej po zdarzeniu. Głównym celem jest zatem jak najszybsza aktywizacja życiowa osób poszkodowanych.

Pełna informacja na temat MCIW znajduje się na stronie internetowej mciw.pl lub pod specjalnym dyżurnym telefonem 12 307 01 33 czynnym codziennie w godz. 9.00-15.00. Pytania można kierować również za pomocą e-maila: kontakt@mciw.pl


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. Luborzyca 97, 32-010 Luborzyca

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji