Aktualności


wsteczWstecz

CO JEŚĆ I PIĆ , BY DŁUGO CIESZYĆ SIĘ ZDROWYM UKŁADEM MOCZOWYM

2018-03-13

Część II

Naturalne sposoby na zdrowe nerki.

1. Cytryny i sok z cytryny. Naturalnie kwaśny sok z cytryny przeciwdziała tworzeniu się kamieni nerkowych . Warto pić napój w postaci soku z 4-5 cytryn rozpuszczonego w 1 l letniej wody. Napój taki przyspiesza też metabolizm.

2. Buraki i sok z buraków. Sok ma właściwości zwiększające kwasowość moczu (działanie bakteriobójcze) i usuwa z organizmu fosforan wapnia , przez co przeciwdziała tworzeniu się kamieni nerkowych.

3. Żurawina. Jest pomocna w oczyszczaniu nerek z nadmiaru szczawianu wapnia, który jest czynnikiem sprzyjającym tworzeniu się kamieni nerkowych.Gdy kupujemy sok żurawinowy, wybierajmy ten bez dodatku cukru i zbędnych konserwantów.

4. Zioła. Do ziół oczyszczających nerki należą m.inn. : liście brzozy, czarnej porzeczki, melisy, borówki brusznicy, ziele skrzypu, korzeń i nać pietruszki, korzeń selera. Są to rośliny moczopędne, ktore ułatwiają wydalanie zbędnych produktów przemiany materii z organizmu.

5. Obierki ziemniaka i słoma owsiana. W zwalczaniu kamicy nerek skuteczne są wywary z obierek ziemniaczanych lub słomy owsianej. Dwie garście słomy lub dokładnie umytych obierek należy ugotować i na takim wywarze zaparzyć rdest ptasi lub ziele wrzosu. Zaleca się by pić taką mieszankę 2 razy dziennie.

6. Szparagi. Szparagi zawierają asparginę , której efektem ubocznym jest bardzo intensywny zapach moczu, ale za to posiadają niezwykłe właściwości oczyszczające nerki. Jeśli chcesz wzmocnić nerki jedz szparagi codziennie

źródło: Dziennik Polski - Strona Zdrowia


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. Luborzyca 97, 32-010 Luborzyca

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji