Aktualności


wsteczWstecz

"II MIĘDZYPOKOLENIOWE  SPOTKANIE  BOŻONARODZENIOWE"

2017-12-18

W piątek, 15-go grudnia w siedzibie Centrum Kultury i Promocji w Kocmyrzowie-Luborzycy mieszczącego się w Baranówce po raz drugi miało miejsce Międzypokoleniowe Spotkanie Bożonarodzoniowe dla mieszkańców naszej gminy.
 
Organizatorami uroczystości był GMINNY  OŚRODEK  POMOCY  SPOŁECZNEJ , Komisja Zdrowia, Oświaty, Kultury i Sportu Rady Gminy Kocmurzów-Luborzyca oraz Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich KOLIBABY.
 
W salach budynku wielofunkcyjnego w Baranówce spotkały się ponownie trzy pokolenia naszych mieszkańców. Wśród zaproszonych gości były  osoby starsze, samotne, schorowane , rodziny oraz matki z dziećmi w różnym wieku.

Spotkanie rozpoczęła kierownik GOPS Elżbieta Turek, witając przybyłych gości. Następnie głos zabrał Wójt Gminy Pan Marek Jamborski, który po przemówieniu wraz z przewodniczącą Rady Gminy, Panią Małgorzatą Doniec rozdali wszystkim uczestnikom uroczystości czekolady co było bardzo miłym gestem. Pani Katarzyna Konewecka-Hołój, Radna Gminy, częstowała dzieci cukierkami.

Stoły dla gości były suto zastawione. Znalazły się na nich m.in. ciasta, sałatki – śledziowa oraz jarzynowa, wędliny, pierogi, drobiowe kęski z sosem czosnkowym oraz typowe potrawy Bożonarodzeniowe takie jak barszcz z uszkami, kapusta z grochem czy kutia z makiem.
 
Podobnie jak w ubiegłym roku przygotowaniem oraz obsługą uroczystości zajmowali się pracownicy  GOPS ubrani w gustowne elfie czapeczki dbając o to, aby nikomu niczego nie zabrakło. W tym roku w przygotowaniach brała również udział Pani Magdalena Tańska, Prezes Stowarzyszenia Kół Gospodyń Wiejskich KOLIBABY.

Dzieci pod bacznym okiem Pań ze Stowarzyszenia KOLIBABY własnoręcznie wykonały przepiękne ozdoby świąteczne, którymi następnie przystroiły choinkę.
 
Każdy z uczestników spotkania otrzymał upominki przygotowane przez organizatorów świątecznego spotkania, które zostały rozdane przez pracowników GOPS oraz panie ze Stowarzyszenia KOLIBABY. Na twarzach obdarowanych widoczne były uśmiechy z powodu miłej niespodzianki.
Dodatkowo osoby dorosłe otrzymały zestawy oszczędności energii w ramach zintegrowanego Projektu LIFE pn. "Wdrażanie ochrony powietrza dla Województwa małopolskiego - Małopolska w zdrowej atmosferze". Zestawy zawierają ekran zagrzejnikowy, 2 żarówki led oraz perlatory napowietrzające wodę, dzięki którym z kranu wypływa jej mniej.

Spotkanie miało miły i serdeczny przebieg. Dzieci poza robieniem ozdób choinkowych mogły bawić się przyniesionymi przez darczyńców do GOPS zabawkami, które mogły potem zabrać do domu.
 
W imieniu własnym i pozostałych organizatorów składamy serdeczne podziękowania tym wszystkim, dzięki którym mogło odbyć się " II MIĘDZYPOKOLENIOWE SPOTKANIE BOŻONARODZENIOWE "
 
Za zapewnienie pysznego cateringu dziękujemy właścicielom "Zielonego Wzgórza", właścicielom "Karczmy Cekierówka" oraz Firmie "Elegant Bankiet".
Serdeczne podziękowania składamy również Pani Jadwidze Walczak za pyszną sałatkę śledziową, Pani Renacie Wiss za kutię z makiem, Pani Małgorzacie Czajka za kapustę z grochem.

Składamy także podziękowania za zapewnienie środków finansowych, dzięki którym mogło się odbyć spotkanie: "Klubikowi u Babci i Wnuczka" z Prus oraz Pietrzejowic a także Kołu Gospodyń Wiejskich w Luborzycy za przekazanie środków uzyskanych z kiermaszy świątecznych, Pani Annie Styszko - Prezesowi Fundacji Laboratorium Inspiracji Społecznych za środki finansowe, dzięki którym zostały zakupione prezenty.
Dziękujemy również Pani Radnej Łucji Nagacz oraz Pani Sołtys Halinie Zięciak, które dowiozły własnymi pojazdami kilka osób zaproszonych na spotkanie.

Dziękujemy także Pani Renacie Wiss oraz Pani Barbarze Lech za przygotowanie dekoracji stołów oraz wykonanie przepięknych stroików, które stanowiły miłe upominki dla zaproszonych gości.
Podziękowania składamy również właścicielom "Krupiński - Szkółka" za przekazanie oraz dostarczenie choinki, która została udekorowana przez dzieci.
 
Podziękowania należą się także Przewodniczącej  Koła Rencistów i Emerytów za umożliwienie nam korzystania z zaplecza kuchennego oraz wypożyczenie potrzebnej zastawy stołowej oraz Centrum Kultury i Promocji w Baranówce za przygotowanie oprawy muzycznej.
   

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. Luborzyca 97, 32-010 Luborzyca

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji