Aktualności


wsteczWstecz

"CHOINKO PIĘKNA JAK LAS, CHOINKO ZOSTAŃ WŚRÓD NAS"

2017-12-06

"Babcia Małgosia niech idzie do kuchni i przyniesie pojemniczki z gwiazdkami. Odkładamy gwiazdki na boczek, łapki mam nadzieję, że są czyste. Proszę - każdy dostaje po pierniku do kolorowania"
Poprzez dziecięcy gwar z trudem przedziera się donośny głos Pani Renaty, prowadzącej w pietrzejowickiej świetlicy wiejskiej kolejne zajęcia "Klubiku u Babci i Wnuczka"

Dzisiaj - we wtorkowe grudniowe popołudnie, kilkanaście dzieci w różnym wieku wykonuje tradycyjne ozdoby na choinkę -robi kolorowe gwiazdki z patyczków oraz ozdabia upieczone wcześniej przez babcie pierniczki w kształcie dzwoneczków i choinek.
Każde dziecko dostaje tubkę ze specjalnym kolorowym lukrem do ozdabiania ciasteczek.
Mały Wojtuś nie czeka , aż jego piernikowa choinka zostanie ozdobiona. Nikt nawet nie zauważa, kiedy chłopiec szybciutko ją zjada i Pani Renata musi dać mu kolejną.
Praca wre, aż miło patrzeć. Dzieci wymieniają się kolorowymi tubkami z lukrem, bo przecież choinka musi być różnokolorowa. Pieczołowicie nalepiają na pierniki żółte i białe malusieńkie gwiazdki.
Pani Renata zaczyna nucić piosenkę o grudniowej choince.
Zajęcia mają też wymiar edukacyjny, więc wcześniej Pani Renata przepytała dzieci co wiedzą o choince, jakiego rodzaju to drzewko, czy gubi igły na zimę,czy wiedzą który iglak zrzuca je na zimę. Przy okazji czytanych dzieciom wierszy o zimie i o choince Pani Renia przemyciła też trochę wiedzy na temat Marii Konopnickiej - zapomnianej już trochę naszej poetki, autorki bajek, które przecież wszyscy pamiętamy z dzieciństwa - O krasnoludkach i sierotce Marysi, Na jagody.
Dni grudniowe krótkie, zmrok zapada szybciutko. Po dzieci zaczynają przychodzić rodzice.
Każde z dzieci, które opuszcza Klubik wychodzi z prezentem, który zapracowany Mikołaj zostawił dla niego w świetlicy.
Sala pustoszeje, gwar cichnie. Zostają "babcie", które cichutko coś sobie opowiadają, śmieją się i żartują.
Kolejny dzień zajęć w "Klubiku u Babci i Wnuczka " dobiegł końca.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. Luborzyca 97, 32-010 Luborzyca

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji