Aktualności


wsteczWstecz

PIERWSZY ŚWIATOWY DZIEŃ UBOGICH

2017-11-14

Papież Franciszek w liście na zakończenie Roku Miłosierdzia ogłosił nowe święto.

W 33 niedzielę zwykłą, która przypada w 2017 r. 19 listopada, cały Kościół będzie obchodził Światowy Dzień Ubogich.
Dzień przeżywany będzie pod hasłem "Nie miłujmy słowem, ale czynem"

Dzień ten ma na celu wyciągnięcie ręki do ludzi ubogich, słabych i tych wszystkich , którzy zostali zepchnięci na margines życia społecznego.
Ma pobudzić do reflekcji i innego spojrzenia na ludzi , którzy są wokół nas a często nie dostrzegamy ich trudnego życia, samotności, ciężkiej doli - czasami trochę zawinionej , ale czasami wynikającej z całego pasma nieszczęść z którym nie umieli sobie poradzić.

W Archidiecezji Krakowskiej przewidzianych zostało wiele wydarzeń podczas których potrzebujący , ubodzy, bezdomni , bezrobotni będą mogli uzyskać praktyczne informacje oraz konkretną pomoc od organizacji takich jak Caritas , Dzieło Pomocy Św. Ojca Pio
, Towarzystwo Pomocy im. Brata Alberta,Wspólnotę Sant’Egidio, DEON, „Zupę na Plantach”, Fundację „Po pierwsze CZŁOWIEK”, zgromadzenia zakonne oraz duchownych.

Przy okazji Światowego Dnia Ubogich "Caritas" zachęca do udziału w znanej ogólnopolskiej akcji "Tytka charytatywna"
Akcja polega na rozdaniu wiernym specjalnych toreb na żywność i zachęceniu do przyniesienia ich wypełnionych żywnością dla ubogich.

Obchodom Pierwszego Światowego Dnia Ubogich towarzyszyć będzie szereg wydarzeń o charakterze religinym, skierowanych w dużej mierze właśnie ku ludziom ubogim w szerokim tego słowa znaczeniu.


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. Luborzyca 97, 32-010 Luborzyca

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji