Aktualności


wsteczWstecz

II EDYCJA AKCJI “TYDZIEŃ BEZ PRZEMOCY W SZKOLE”- ZAKOŃCZONA

2017-10-19

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie działający przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie Luborzycy informuje, że przy współpracy Dyrekcji oraz Grona Pedagogicznego szkół funkcjonujących na terenie naszej Gminy zorganizowana została w dniach 02.10.2017 do 06.10.2017 roku - II edycja - TYGODNIA BEZ PRZEMOCY.

Dzięki czynnemu udziałowi oraz zaangażowaniu członków Zespołu Interdyscyplinarnego oraz dyrekcji szkół, nauczycieli a także uczniów udało się sprawnie przeprowadzić całą akcję.
W szkołach wychowawcy oprócz rozmów z uczniami na temat agresji i przemocy rówieśniczej, przeprowadzili różnego rodzaju działania uświadamiające czym jest dobro, przyjaźń, właściwe zachowanie wobec kolegów.
W trakcie zajęć poruszono również ważny problem cyberprzemocy jaki coraz częściej występuje wsród nastolatków.
W ramach akcji Przewodniczący Zespołu Interdyscyplinarnego w większości szkół przeprowadził dla uczniów klas od IV do VII warsztaty dot. przeciwdziałania przemocy w rówieśniczej.
Po raz pierwszy został zorganizowany konkurs plastyczny. Uczniowie mieli za zadanie wykonanie plakatu dot. przeciwdziałania przemocy w szkole.
Już wkrótce poznamy nazwiska laureatów konkursu.


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. Luborzyca 97, 32-010 Luborzyca

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji