Aktualności


wsteczWstecz

POMOC ŻYWNOŚCIOWA Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU POMOCY NAJBARDZIEJ POTRZEBUJĄCYM (FEAD).

2017-09-18

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie- Luborzycy informuję iż nowe skierowania do otrzymania pomocy żywnościowej w ramach realizacji Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym (FEAD – Podprogram 2017), można otrzymać w siedzibie naszego Ośrodka.

Żywność z Podprogramu 2017 wydawana jest od września 2017 r. do kwietnia 2018r. przez Caritas, PKPS, Bank żywności, Stowarzyszenie „ SZANSA”.

Pomoc w ramach Programu udzielana jest osobom, które z powodu trudnej sytuacji życiowej i niskich dochodów nie mogą zapewnić sobie odpowiedniego wyżywienia a których dochód nie przekracza 200% kryterium dochodowego uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej tj:
• 1 268 zł w przypadku osoby samotnie gospodarującej,
• 1 028 zł w przypadku osoby w rodzinie.

Program wspiera osoby i rodziny w trudnej sytuacji życiowej poprzez bezpłatne wydawanie paczek z produktami spożywczymi oraz działania edukacyjne i aktywizujące.
Działania edukacyjne i aktywizujące mają na celu wzmocnienie samodzielności i kompetencji odbiorców pomocy żywnościowej w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego.
Działania te prowadzone są w formie szkoleń i warsztatów, podczas których przekazywane są umiejętności i wiedza z zakresu przygotowania posiłków, zdrowego odżywiania a także z prawidłowego zarządzania budżetem domowym a tym samym zapobiegania marnotrawieniu żywności.

W skład asortymentu paczek żywnościowych wchodzą następujące produkty : groszek z marchewką, fasola biała, koncentrat pomidorowy, suszone buraczki , powidła śliwkowe, makaron jajeczny, makaron kukurydziany bezglutenowy, ryż biały, kasza gryczana, herbatniki, mleko, ser podpuszczkowy dojrzewający, gulasz wieprzowy z warzywami, szynka drobiowa, szynka wieprzowa mielona, pasztet wieprzowy, filet z makreli w oleju, cukier biały, olej rzepakowy.

Program zakłada przekazanie do 50 kg żywności na 1 osobę w okresie od września 2017 roku do kwietnia 2018r.

Wszystkie dodatkowe informacje można uzyskać w tut. Ośrodku pod nr telefonu 12 387 11 10 lub 12 387 11 71 .


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. Luborzyca 97, 32-010 Luborzyca

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji