Aktualności


wsteczWstecz

BEZPŁATNY PROJEKT TERAPEUTYCZNY REALIZOWANY PRZY WSPARCIU FINANSOWYM WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO

2017-07-12

Krakowskie Towarzystwo Medyczne zaprasza do wzięcia udziału w bezpłatnym projekcie terapeutycznym dla osób pijących szkodliwie lub uzależnionych od alkoholu.
Program stanowi dopełnienie oferty lecznictwa odwykowego, dostępnej w województwie małopolskim, dla osób posiadających zameldowanie w powiecie: krakowskim, chrzanowskim, gorlickim , nowosądeckim, tarnowskim, myślenickim, nowotarskim, olkuskim, oświęcimskim oraz w Krakowie.

Program adresowany jest do osób, które już doświadczają różnego rodzaju negatywnych konsekwencji nadużywania alkoholu bądź w przeszłości konsekwencji takich doświadczały.

Krakowskie Towarzystwo Medyczne zaprasza osoby:

1- których wzorzec picia w momencie zgłoszenia się do programu kwalifikuje się do diagnozy picia szkodliwego.
Zakładane cele programu w przypadku tych osób dotyczą w szczególności trwałej zmiany wzorca picia na mniej szkodliwy, oraz wzrostu poziomu satysfakcji z życia codziennego poprzez rozwój różnego rodzaju kompetencji.

2- których wzorzec picia w momencie zgłoszenia się do programu kwalifikuje się do postawienia diagnozy zespołu uzależnień od alkoholu.
Celem programu w przypadku tych osób jest wydobycie i utrzymanie motywacji do zaprzestania picia oraz podjęcie leczenia odwykowego w jednej z placówek w regionie.

3- osoby uzależnione od alkoholu, które ukończyły terapię.
W tym przypadku zasadnicze cele oddziaływań będą dotyczyć zmniejszenia ryzyka wystąpienia nawrotu picia, oraz rozwoju różnego rodzaju umiejętności służących utrzymaniu abstynencji od alkoholu i zwiększenia satysfakcji z życia codziennego, w tym różnego rodzaju kompetencji społecznych.

Zadania te realizowane będą poprzez spotkania indywidualne oraz grupowe z udziałem instruktora w poradni przy ul. Batorego 19 w Krakowie.

Kontakt dla osób zainteresowanych udziałem w projekcie : tel: 576 790 551 , adres e-mailowy: kontakt@mctu.pl


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. Luborzyca 97, 32-010 Luborzyca

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji