Aktualności


wsteczWstecz

75 PACZEK ŻYWNOŚCIOWYCH TRAFIŁO DO POTRZEBUJĄCYCH WSPARCIA MIESZKAŃCÓW NASZEJ GMINY.

2020-04-02

Dzięki współpracy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, Stowarzyszenia"Szansa" oraz miejscowych jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w ciągu minionych dwóch dni udało się dostarczyć aż 75 paczek żywnościowych mieszkańcom naszej gminy – osobom starszym, samotnym , chorym.
Na prośbę GOPS-u o pomoc w dostarczeniu mieszkańcom żywności ,strażacy zareagowali błyskawicznie. Nikt nie odmówił nam pomocy. Dzięki temu cała akcja przeszła bardzo sprawnie.
Dostarczaniem żywności osobom potrzebującym w „normalnych” warunkach zajmują się pracownicy socjalni GOPS , tym razem w warunkach epidemii zrobili to strażacy.

Szczególne podziękowania składamy w tym miejscu:
OSP Karniów , OSP Czulice, OSP Skrzeszowice

Na wniosek GOPS w akcję zostały zaangażowane Wojska Obrony Terytorialnej, które dostarczyły z Krakowskiego Banku Żywności do współpracującego z Bankiem Stowarzyszenia „Szansa” ponad tonę produktów żywnościowych (m.inn. makaronów, kaszy, ryżu, serów, konserw, pasztetów, mleka w kartonach, soków)

Jak wiadomo, Stowarzyszenie "Szansa" od wielu już lat zajmuje się w naszej gminie dystrybuowaniem żywności osobom potrzebującym i dzięki bezinteresownej pracy członków Stowarzyszenia bardzo wiele osób z naszej gminy skorzystało i nadal korzysta z tej formy wsparcia.

Członkowie „Szansy”, wspomagani tym razem przez pracowników socjalnych GOPS przygotowali z otrzymanych produktów paczki żywnościowe , które miejscowi strażacy błyskawicznie rozwieźli osobom potrzebującym.

I tu korzystamy z okazji, aby podziękować również Stowarzyszeniu „Szansa”, którego członkowie wespół z pracownikami socjalnymi musieli wziąć do ręki każdą paczkę makaronu, każdą torebkę kaszy i każdy karton mleka , lub puszkę konserw aby wszystko pogrupować i powkładać do każdej paczki.
Ponad tona żywności , która przeszła przez ich ręce w ciągu jednego dnia to naprawdę spory wysiłek fizyczny. Bardzo Wam dziękujemy.

Dodatkowo GOPS z własnych środków przygotował 30 paczek żywnościowych dla innych osób będących pod opieką ośrodka , w szczególności: starszych, samotnych , chorych. I tu mogliśmy liczyć na pomoc.

Zarówno strażaków, jak i sprzedawców jednego z miejscowych marketów, którzy z dużą życzliwością pomogli pracownikom socjalnym skompletować zawartość paczek i dostarczyli je bezinteresownie do siedziby GOPS, skąd zostały przekazane strażakom do rozwiezienia osobom potrzebującym.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej składa serdeczne podziękowania wszystkim, dzięki którym udało się sprawnie i szybko pomóc tym, którzy tej pomocy potrzebowali. 75 rodzin , które otrzymały w tych trudnych dniach wsparcie to pokaźna liczba. Dzięki temu, nadchodzący czas zdominowany przez zagrożenie koronawirusem upłynie im bez zamartwiania się czy będą mieli co jeść.

Dołączona galeria:

nazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlananazwawyswietlana


    wsteczWstecz

    przejdź do góry...

    Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. ul. Jagiellońska 7, 32-010 Luborzyca

    Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji