Aktualności


wsteczWstecz

WSPIERAJ SENIORA

2020-03-18

Nie wszystko jeszcze wiemy o koronawirusie. Ale jedno wiemy na pewno – koronawirus stanowi największe zagrożenie dla seniorów.
Mówią o tym eksperci od chorób zakaźnych, podkreśla to Światowa Organizacja Zdrowia, potwierdzają to niestety światowe statystyki zarażeń koronawirusem.W tym szczególnym czasie musimy otoczyć jeszcze większą opieką nasze babcie, naszych dziadków i naszych starszych sąsiadów. Seniorzy powinni być izolowani od wirusa.
Ale nie mogą czuć się izolowani społecznie.

Koronawirus to przede wszystkim egzamin dla naszego państwa, sprawności jego instytucji i służb. To jednak również test dla całej naszej wspólnoty.
Test z naszej solidarności i wrażliwości.


Dziś, niezbędna jest aktywność i niezbędny jest wysiłek organizacji społecznych, wolontariuszy, setek i tysięcy osób trafiających bezpośrednio z pomocą do tych Rodaków, którzy mogą być najmniej odporni na skutki zarażenia koronowirusem. Do polskich seniorów.


Walka z koronawirusem nie musi polegać na heroicznych czynach. Czasem wystarczy pomoc w załatwianiu codziennych spraw: zrobić zakupy w sklepie, wynieść śmieci, wyprowadzić psa czy odebrać pocztę.

Pamiętajmy jednak- z obu stron – o zachowaniu podstawowych zasad bezpieczeństwa w czasie choroby zakaźnej.


Niech to będzie apel do wszystkich ludzi dobrej woli abyśmy zdali egzamin z solidarności, jedności i empatii !Źródło: KPRM


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. ul. Jagiellońska 7, 32-010 Luborzyca

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji