Aktualności


wsteczWstecz

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI !

2020-03-16

Koronawirus jest niestety coraz bardziej obecny w Polsce i w znaczącym stopniu może wpłynąć na życie nasze, naszych bliskich, a także sąsiadów i znajomych.

W tym szczególnym czasie pamiętajmy o innych i okażmy pomoc i wsparcie tym, którzy w tej szczególnie trudnej sytuacji najbardziej jej potrzebują. Nie bądźmy obojętni.

W grupie podwyższonego ryzyka znajdują się osoby starsze i schorowane – to one powinny teraz szczególnie na siebie uważać, unikać skupisk ludzi i masowych zgromadzeń

Każdy z nas ma w swoim najbliższym otoczeniu seniorów i osoby w podeszłym wieku. Te starsze, często mieszkające samotnie osoby potrzebują wsparcia, by móc uniknąć konieczności kontaktów z otoczeniem.

W związku z tym, że dla tej grupy koronawirus stanowi największe zagrożenie, zwracamy się do Państwa z apelem o pomoc sąsiedzką – zrobienie zakupów, wykupienie leków, zapłacenie rachunków na poczcie. Takie drobne gesty są dziś na wagę zdrowia, a nawet życia.

Zwracamy się też z apelem do rodzin osób starszych – szczególnie tych mieszkających samotnie a czasami nawet skłóconych od lat z rodziną - może to dobry moment , aby puścić w niepamięć wszystkie złe rzeczy i odwiedzić starszych schorowanych rodziców czy innych krewnych i przyjść im z potrzebną pomocą. Nawet jeżeli do tej pory wasze wizyty były rzadkie a starsi ludzie niczego od was nie chcieli. Może teraz czekają właśnie na was.

Nie bądźmy obojętni!


wsteczWstecz

przejdź do góry...

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kocmyrzowie-Luborzycy. ul. Jagiellońska 7, 32-010 Luborzyca

Korzystając z serwisu akceptujesz zasady wykorzystania plików cookies. więcej informacji